Nebūtina įmontuoti prietaiso į organizmą, kad būtum kiborgas. Visi mes jau esame kibernetiniai organizmai, nes elektronika yra giliai įdiegta į mūsų gyvenimą: kontaktiniai lešiai, išmanieji telefonai ir kiti dalykai, kuriuos nešiojame kiekvieną dieną, pavertė mus tuo, kas prieš kelis dešimtmečius buvo mokslinė fantastika…

Errolson Hugh – viena iš ryškiausių mados pasaulio asmenybių, tikras techninės estetikos protagonistas ir kultinio rūbų prekės ženklo Acronym įkūrėjas. Acronym reklaminiai klipai išradingai vadinami acronymjutsu (jutsu – technika, metodas, įgūdis japoniškai). Kolektyvo narių atliekamos katos per ritualinį judesių įprasminimą puikiai parodo, kaip artikuliuoja ir juda jų rūbai. Jie suteikia galimybe visiškai nevaržomai atlikti kovinius veiksmus ir tiesiog patogiai judėti. Pati Acronym dizainerių ir modelių komanda savo kovinius įgūdžius šlifuoja nuosavame dodžo, pavadinimu Chimosa.

Ryškiausias ir labiausiai distopinis miesto nindzių stiliaus elementas yra veido kaukės, kurios yra ypatingai paplitusios Japonijoje ir Pietų Korėjoje. Pigiausias ir klasikinis šio atributo variantas yra tiesiog juodas respiratorius, tačiau rinkoje egzistuoja ir daug įdomesnio bei sudėtingesnio dizaino kaukių, kurios gali dengti veidą kartu su kaklu, ar netgi ausimis. Veido kaukė dar nuo feodalinės Japonijos nindzių laikų turi anti-socialinį aspektą, o šiais laikais jos naudojamos tapatybei nuslepti nuo Azijos didmiesčių gatvėse jau įdiegtų veido atpažinimo sistemų, kurios miesto kamerų pagalba padeda nustatyti asmens tapatybę.


Tokijus ir Seulas yra pasaulinės techninių rūbų dizainerių sostinės, o
tech ninja koncepciją jau adaptavo ne tik rytai, bet ir vakarai. Tiesa, vakaruose ji iš esmės gyvuoja tik kine (Blade Runner 2049 ir pan.), nes taip atrodantis žmogus Amerikos gatvėse gali būti palaikytas teroristu arba mokyklos šauliu. Tuo metu Rytų Azijos regione ši koncepcija paplitusi gatvės madoje ir drąsiai kultivuojama realiame gyvenime.

Taigi, mano juodieji madistai, Victorian era jau baigėsi! 2049-ieji ant nosies – laikas atnaujinti garderobą! Tikras tamsusis techninis orientalizmas distopinėje ateities didmiesčių realybėje – kas gali būti kiečiau! Lietuvos Nindžiutsu Federacija, prašau nedėkokite man už staigų narių pagausėjimą po šios apžvalgos!