Antitezė

Kas kažkada buvo, niekada nebegrįš, tačiau skirtingose epochose ta pati kultūra įgauna kitokią reikšmę, aktualumą ir galimybes. Kiekviena kultūra keičiasi, atgimsta, prisitaiko ir gyvena tol, kol yra žmogus, kuris stengiasi suprasti jos esmę. Mes, kaip koletyvinė ideologija, esame visur: visuose kontinentuose, visose šalyse, visuose miestuose. Mes priklausome tai pačiai kultūrai, bet nepriklausome nuo rasės, tautybės, lyties ir amžiaus. Mes vis dar rengiamės juodai, tačiau dabar vienas kitą atpažįstame iš žvilgsnio, o ne iš rūbų. Likę iš mūsų supranta, kad yra kažkas daugiau nei tik estetika. Mes norime įgyti gilesnį ir platesnį tamsiosios kultūrinės ideologijos suvokimą.

Mūsų kultūra stipriai transformavosi XXI amžiaus realijose ir dabar egzistuoja ten, kur anksčiau net nesitikėjome. Skirtinguose pasaulio kraštuose joje adaptuojasi tokie modernūs reiškiniai, kaip technologijos ir šiuolaikinės mados. Tamsusis distopinis futurizmas tapo mūsų patrauklia ateitimi. Tačiau adaptacija prie šio amžiaus ne tik davė, bet ir atėmė… Šiame dekadentiniame sintetinių garsų ir lengvabūdiškų meninių išraiškų amžiuje esame priversti vertinti nesuvaidinto, nenuvalkioto ir neužgniaužto kūrybiškumo trupinius, kuriuos gauname pastaruoju metu.

Šviesa šiandien yra bevertės reklamos, aklo tikėjimo ir manipuliacijos žmonių protais sinonimas. Todėl mūsų tamsa stoja į kovą su šiuo paviršutiniškumo kultu, atstovaudama tyrumą, sąmoningumą, individualizmą ir laisvą valią. Žmogus gyvas tol, kol jaučia įkvėpimą. Kiekvienas iš mūsų praregėjo tamsoje, kai nebematė prasmingo įkvėpimo šviesoje. Mes gyvename įprastą pasaulietinį gyvenimą dieną, bet mūsų sielos manifestuoja naktį. Naktį mes matome dalykus, kurie dieną tiesiog neegzistuoja. Mes kuriame garsą iš tamsos. Mes sukūrėme gyvenimą iš mirties.

Mes garbiname ne dievus, o kitų žmonių genialumą ir žavimės virtuozais, kurie tūkstantmečių sandūroje neieškojo lengvų išraiškos būdų. Mūsų ausyse naktimis skamba šedevrai, kokių anksčiau niekas ne tik negirdėjo, bet ir neįsivaizdavo, kad tokie garsai gali egzistuoti. Jie stebina mūsų vaizduotę ir glumina mūsų protą jau dešimtmečiais. Šie tamsos opusai tarnauja mums, kaip prieinamiausias būdas pažinti intelektualų metafizinį pasaulį. Kiekvieno iš mūsų vidus atgimė tam, kad dar ir dar kartą galėtų žavėtis tamsiaisiais menais.

Aš esu ištikimas nakties apaštalas ir beatodairiškas tamsiosios kultūros puoselėjimas yra pagrindinis mano dvasinis įsipareigojimas prieš save patį. O altruizmas vardan mūsų kultūros išsaugojimo ir skleidimo – pagrindinis mano įsipareigojimas prieš jos adeptus. Aš visada liksiu šešėlyje, nes man nerūpi viešumas, populiarumas ar asmeninė nauda. Tačiau mano mintys apie tamsiųjų menų grožį ir didybę pasieks tūkstančius nakties vaikų, o mano naktinis manifestas neleis išnykti mūsų kultūriniam kultui ir mūsų genijų atminimui!

MEMO – memorialiniai parkai, kapinės, nekropoliai
OPUS – kompozitoriai, grupės, albumai
AMEN – filosofija ir ideologija