Fvneral Fvkk derina ganytojiškų iškilmių katedroje grožį su kapinių prostitutės pasileidimu ir neištikimybe…

Frater Flagellum

Po pastaruosius keturis metus besitęsiančios liturginio metalo beprotybės, kurią užvirė Батюшка, paskleisdami po visą pasaulį neortodoksinio black’o fenomeną, pirma į galvą atėjusi sąsaja, išgirdus šių vokiečių graboriaus dulkintojų albumą Carnal Confessions (2019), buvo palyginimas ne su kitais tradiciniais doom’eriais, o būtent su lenkų black’eriais. Tiesa, tik marketingo prasme, kadangi lenkai sukūrė neįtikėtiną stilių, labai originaliai patį black’ą pavertęs liturgine muzika, o vokiečiai Fvneral Fvkk ironiškas pamaldumas pasireiškia tik per grupės įvaizdį. Toks sceninis pateikimas, nors jau ne visai originalus, visgi šiuo atveju efektingai ir kūrybingai adaptuotas iš black’o į doom’ą ir iš stačiatikybės į katalikybę, dėl to pakankamai įtikinantis. Kaip sakoma, tinka visiems krikščionims, bet pritaikyta katalikams. Tačiau užteks įžvalgų apie sąsajas su liturginiu juodmetaliu. Juk galų gale Fvneral Fvkk yra pašaukimą tarnauti Dievui pajutusi melancholiško epinio doom’o grupė, apie kurią pirmą kartą išgirdome po jų debiutinio trijų dainų mini-albumo Lecherous Liturgies (2017) išleidimo.

Fvneral Fvkk

Įeidamas į katedrą, būni sužavėtas jos stulbinančio grožio ir girdėdamas tobuloje akustikoje skambantį bažnytinį chorą su didinga vargonų muzika, išgyveni jautrią tyrumo akimirką. Tačiau užtenka prisiminti istorijas apie tai, kas mažuose metodiniuose bažnyčių kambariukuose vyksta su nepilnamečiais klapčiukais, kaip supranti, jog už gražaus Dievo namų fasado slypi visai ne tai, kas atrodo iš pirmo žvilgsnio… Dėkojame Viešpačiui už tai, kad dabar turime galimybę atvirai susipažinti su visa ganytojiška mūsų bažnyčios veikla! Šią džiugią galimybę mums pristato nuoširdžiai pasišventusi brolija, kurią sudaro vokalistas sceniniu slapyvardžiu Cantor Cinaedicus, gitaristas Decanus Obscaenus, bosistas Vicarius Vespillo, būgnininkas Frater Flagellum ir sesijinis gitaristas Nikolai Nivera, prisijungiantis prie mišių koncertų metu. Visiškai rimtai nusiteikę Fvneral Fvkk apaštalai, žiūri į savo misiją su ypatingu užsidegimu ir tikėjimu!

Live Fvkk

Skambant bažnytiniam chorui, ataidi veržlūs kunigo žingsniai… Jis tempia už rankos jauną, bejėgią mergaitę, kuri verkdama prašo paleisti, bet bijo priešintis. Mergaitė per kaustančią baimę suvokia, jog po kelių akimirkų jos gyvenime liks šlyksti, nenuplaunama dėmė, jeigu nepavyks ištrūkti, arba įkalbėti kunigą jos neliesti. Savo gležna ir nevaldomai drebančia laisva ranka ji bando atgniaužti kunigo plaštaką, tačiau suvokia savo bejėgiškumą. Staiga viskas aptemsta ir prasideda pragariški pojūčiai, kuriuos pažymi lėti ir triuškinantys pirmosios albumo dainos Chapel of Abuse gitaros rifai. Visų Carnal Confessions kūrinių pavadinimai kalba patys už save… Kol vyksta išniekinimas, visas kūnas sustingsta ir užsiblokuoja bet kokie jausmai, išskyrus gniūždantį sielos skausmą. Vaiko protas atsisako pripažinti, jog tai vyksta iš tikrųjų… Albumas susiklauso vienu užgniaužtu oro įkvėpimu iki paskutinės, apatiškos When God Is Not Watching, kai garsiai užsitrenkia durys ir mažas, išniekintas bei kraujuojantis kūnas paliekamas būti vienas su savo nelaime…

Kontraversiškąjį Carnal Confessions kompaktinio disko pavidalu 2019 rugsėjį išleido žymieji Rusijos doom’o propogandistai Solitude Productions, o grupės gimtinėje Berlyno pogrindiniai leidėjai Bleeding Heart Nihilist Productions išleido albumą ribotu 100 vientų tiražu kasetės pavidalu, o taip pat 100 vienetų balto vinilo ir vos keliomis kolekcinėmis juodo vinilo kopijomis. Žiūrint į dviprasmiškus gotikinius vitražus nuostabiame albumo viršelyje, mums įdomiausia ar visoje šioje koncepcijoje yra bent kažkokia dalis estetikos? Atsižvelgiant į tai, kad pagrindinės Fvneral Fvkk temos yra vienuolių ištvirkavimas, kunigų iškrypimas ir pedofilija… taip – yra – nes visa tai pateikta taip iškilmingai ir didingai, kaip Kristaus kraujo gėrimas per šventąsias mišias! Jeigu vaikystėje jus zachristijoje tvirkino kunigas, Carnal Confessions yra tiesiog tobulas jūsų gyvenimo garso takelis… Darbas, vertas metų doom albumo titulo! Fvkking awsome!