Liepkalnio stačiatikių kapinės – slaviškas Rasų antrininkas
Kai 1795 buvo įkurta Vilniaus gubernija, Liepkalnyje atsirado pirmieji stačiatikių kapai, o sekančiais metais miesto dūma oficialiai išskyrė plotą kapinėms…
Senosios Rasų kapinės – pagrindinis šalies panteonas
Pirmosios įsteigtos už miesto ribų, pietrytinėje Vilniaus dalyje, Rasų kapinės šiuo metu yra vienos seniausių, didžiausių ir svarbiausių visoje šalyje. Dabar Senosios Rasos – reikšmingiausios istorinės kapinės ir garbingiausia palaidojimo vieta Lietuvoje…
Naujosios Rasos – kapinės, nykstančios panteono šešėlyje
1912 metais, praėjus maždaug šimtmečiui nuo Senųjų Rasų įkūrimo ir neilgai trukus iki Pirmojo pasaulinio karo pradžios, šių kapinių plotą praplėtė Naujosios Rasos…
Didžiausias šalies memorialinis parkas – Antakalnio karių kapinės
Dabartinių Antakalnio kapinių kompleksas tapo vientisas tik 1946, o laidoti žymius Sovietinės bei nepriklausomos Lietuvos kultūros, mokslo ir politikos veikėjus pradėta tik nuo 1972. Iš pradžių tai buvo kelios atskiros karių kapinės, savo plotais pusantro amžiaus vis pildžiusios Sapiegų miško teritoriją…
Saulės kapinės – vienas seniausių sostinės nekropolių
Manoma, kad dabartinių Saulės kapinių vietoje pradėta laidoti jau XVIIIa. pradžioje, maro metu. Dokumentų, kurie padėtų nustatyti tikslią kapinių įsteigimo datą, neišliko. 1828 vizitacijos akte jos pirmą kartą buvo oficialiai pavadintos Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios parapinėmis kapinėmis…
Lankomiausias senasis Vilniaus nekropolis – Bernardinų kapinės
Bernardinų kapinės, esančios Užupyje, ant aukšto šlaito tarp Vilnios upės ir Polocko gatvės, 1810 buvo įsteigtos Šv. Martyno vokiečių Romos katalikų kongregacijos prašymu, kaip naujosios Bernardinų bažnyčios parapinės kapinės…