The Secret Kingdom – mirtinai slegiantis melancholiško australų dueto neo-klasikinio doom’o šedevras, kuriame kiekvienas kūrinys lyg atvira žaizda…

Judy Chiara ir Simon Gruer pažintis prasidėjo 1993, kai Simonas priklausė australų death/doom grupei Crucifom, kur buvo vokalistu ir klavišininku. Simonas atvėrė Judy duris į doom’o pasaulį, padėdamas susipažinti su tokių Europos death/doom grandų, kaip Peaceville trejetas, kūryba. Abu muzikantai suprato, kad muzikoje juos užburia tas pats skambesys – sunkios ir lėtos gitaros su neo-klasikinėmis orkestrinėmis aranžuotėmis ir chorais. Simonas ir Judy susibūrė į duetą ir pradėjo kartu kurti tokią apokaliptinę muziką, už kurią paskutinio teismo dieną pats Dievas galėtų jiems atiduoti pagarbą už niūrumą!

1998 pasaulį išvydo pirmasis dueto bendradarbiavimo vaisius – keturių dainų mini-albumas The Final Wish, kurį išleido australų leidybinė įmonė Warhead Records. Po dviejų metų leidybai buvo paruoštas ir kraują gyslose stingdantis pilnaformatis The Secret Kingdom. Tuo metu Warhead Records užsidarė, o kiti Australijos leidybininkai albumu nesusidomėjo. Judy suprato, kad reikia kreiptis į žmones, kurie dar neperkaito galvų kaitrioje Australijos saulėje ir su albumo promo kopijomis išskrido į Europą, kur grupė iškart gavo leidybinį pasiūlymą. 2001 buvo pasirašyta sutartis su olandais Hammerheart Records, o albumą išleido jų dukterinė įmonė Well of Urd. Rusijoje platinimo licenziją gavo metalinis leiblas Fono.

Didžiąją dalį albumo The Secret Kingdom dainų parašė Judy. Ji grupėje užėmė pagrindinės vokalistės ir tekstų autorės pareigas, taip pat kurė klavišinių partijas. Simonas buvo atsakingas už visą techninę kūrybinio proceso pusę: garso inžinieriją ir efektus. Taip pat jis parašė gitarų bei būgnų partijas, atliko dalį vokalinių partijų. Abudu ambient kūriniai albume – Simono kūryba. Darbą duetu abu Avrigus nariai matė kaip didžiulį privalumą. Jiems būtų per sudėtinga dalintis savo subtiliomis kūrybinėmis idėjomis su kitais žmonėmis, todėl niūrumo genijai puikiai jautėsi kurdami muziką tik dviese.

Dainų žodžiai albume The Secret Kingdom parašyti dramatišku neo-romantiniu stiliumi. Albumo idėja remiasi XVIIa. pabaigos škotų dvasininko Robert Kirk knyga The Secret Commonwealth apie kaimo žmonių susidūrimus su mistiniais antgamtiniais padarais. Judy transformavo šį folklorą į žmogaus sąmonėje egzistuojantį slaptą pasaulį, kuriame vyksta negailestingos ir sunkios dvasinės kovos. Epinis The Secret Kingdom skambesys gausus įvairių garsų iš mūšio lauko, sukeliančių mirtiną ir beviltišką nuotaiką. Nerami, mįslinga ir pilna gilių išgyvenimų Avrigus muzika klausytoją nukelia į niūrų, tamsiais debesimis apsiniaukusį pasaulį, kuriame garsiai stūgaujantis vėjas kausto kūną lediniu šalčiu…

Duetas niekada nesitikėjo išgarsėti tėvynėje, nors ir turėjo nemažai ištikimų gerbėjų joje. Tamsioji Australijos scena yra gana skurdi, o dėl blogai išvystytos sunkiosios muzikos industrijos, australų muzikantai priversti ieškoti leidybinių galimybių ir pripažinimo svetur. Judy su Simonu visada laikė savo projektą orientuotu į Europos klausytojus. Iš tiesų Avrigus vardas tapo geriau žinomas ir labiau gerbiamas Europoje bei Amerikoje nei Australijoje. 2007 Judy paliko Avrigus, o 2009 prie Simono prisijungė nauja vokalistė Megan Tassaker, tačiau grupė nevykdo aktyvios leidybinės ar koncertinės veiklos. Simonas ruošė naują albumą su anonsuotu pavadinimu The Hidden Citadel, tačiau išpublikavęs kelis jo kūrinius, pačio albumo taip niekada ir neišleido.