Leidėjas: Well of Urd
Metai: 2001
Prodiuseris: Avrigus
Trukmė: 52:20

1. Overture (4:12)
2. Solitude * Salvation (4:22)
3. Dark Angels Ascension (4:31)
4. Veritas (3:54)
5. Qliphoth (6:24)
6. Desolate (3:36)
7. Flesh (5:48)
8. ‘Til Death Do Us Unite (7:35)
9. Shade of My Heart (3:23)
10. The Grail (8:35)

Visa mūsų kūryba skamba, kaip… atvira žaizda!

Judy Chiara

Judy Chiara ir Simon Gruer pažintis prasidėjo 1993 Sidnėjuje, kai Simonas dainavo ir grojo klavišiniais vietinėje death/doom grupėje Cruciform. Abu muzikantai suprato, kad juos užburia tas pats stilius – sunkios ir lėtos gitaros su neo-klasikinėmis aranžuotėmis ir chorais. Duetas pasivadino Avrigus ir pradėjo kurti tokią apokaliptinę muziką, lyg savo akimis jau būtų matę Paskutiniojo teismo dieną! 1998 pasaulį išvydo pirmasis dueto bendradarbiavimo vaisius – keturių kūrinių mini-albumas The Final Wish, kurį išleido australų leidybinė įmonė Warhead Records. Po dviejų metų leidybai savarankiškai buvo paruoštas kraują gyslose stingdantis pilnaformatis The Secret Kingdom. Tuo metu Warhead Records užsidarė, o kiti Australijos leidybininkai albumu nesusidomėjo. Judy suprato, kad reikia kreiptis į žmones, kurie dar neperkaito galvų kaitrioje Australijos saulėje ir su albumo promo kopijomis išskrido į Europą. Olandijoje Avrigus gavo kontraktą su Hammerheart Records, o albumą The Secret Kingdom 2001 sausį išleido dukterinė olandų įmonė Well of Urd.

Darbą duetu abu Avrigus nariai matė kaip didžiulį privalumą. Jiems būtų per sudėtinga dalintis savo subtiliomis kūrybinėmis idėjomis su kitu prodiuseriu, todėl niūrumo genijai puikiai jautėsi kurdami muziką tik dviese. Simonas buvo atsakingas už visą techninę kūrybinio proceso pusę: garso inžinieriją ir efektus, kurių The Secret Kingdom apstu, taip pat sukūrė gitarų bei būgnų partijas, atliko dalį vokalo. Klavišinių partijas ir pagrindinį vokalą atliko tekstų autorė Judy, o žodžius ji parašė išskirtiniu, labai dramatišku neo-romantiniu stiliumi. Rami ir melancholiška abiejų muzikantų dainavimo maniera primena epines giesmes. Albumo idėja remiasi XVII a. pabaigos škotų folkloristo Robert Kirk knyga The Secret Commonwealth apie kaimo žmonių susidūrimus su mistiniais padarais. Judy transformavo šį folklorą į žmogaus sąmonėje egzistuojantį slaptą pasaulį, kuriame vyksta negailestingos ir sunkios dvasinės kovos. Epinis The Secret Kingdom skambesys gausus įvairių garsų iš mūšio lauko, sukeliančių beviltišką ir nesaugią nuotaiką, o albumo perklausa prilygsta tiesiog košmariškam sapnui.

Duetas niekada nesitikėjo išgarsėti tėvynėje, nors ir turėjo nemažai ištikimų gerbėjų joje. Tamsioji Australijos scena yra gana skurdi, o dėl blogai išvystytos sunkiosios muzikos industrijos, australų muzikantai priversti ieškoti leidybinių galimybių ir pripažinimo svetur. Judy su Simonu visada laikė savo projektą orientuotu į Europos klausytojus. Iš tiesų, Avrigus vardas tapo geriau žinomas ir gerbiamas Europoje bei Amerikoje nei gimtojoje Australijoje. 2007 Judy paliko Avrigus, tuo metu Simonas pradėjo ruošti naują albumą anonsuotu pavadinimu The Hidden Citadel, tačiau taip niekada jo ir neišleido. Šiandien Avrigus darbą The Secret Kingdom, nuo kurio mįslingos, neramios ir pilnos sunkių išgyvenimų muzikos kūną išpila šaltas prakaitas, o krūtinę sukausto baimės ir praradimo jausmas, prisimename, kaip iki šiol neperspjautą neo-klasikinio doom’o šedevrą, kuris amžinai stingdys kraują mūsų gyslose.