The Secret Kingdom – mirtinai slegiantis melancholiško australų dueto neo-klasikinio doom’o šedevras, kuriame kiekvienas kūrinys lyg atvira žaizda…

Judy Chiara ir Simon Gruer pažintis prasidėjo 1993, kai Simonas priklausė australų death/doom grupei Crucifom, kur buvo vokalistu ir kūrė klavišinių partijas. Simonas atvėrė Judy duris į doom’o pasaulį, padėdamas susipažinti su tokių Europos death/doom grandų, kaip Peaceville trejetas, kūryba. Abu muzikantai suprato, kad muzikoje juos užburia tas pats skambesys – sunkios ir lėtos gitaros su neo-klasikinėmis orkestrinėmis aranžuotėmis ir chorais. Simonas ir Judy susibūrė į duetą ir pradėjo kartu kurti tokią muziką, už kurią paskutinio teismo dieną pats Kristus galėtų jiems atiduoti pagarbą!

1998 pasaulį išvydo pirmasis dueto bendradarbiavimo vaisius – keturių dainų mini-albumas The Final Wish, kurį išleido australų leiblas Warhead Records. Po dviejų metų leidybai buvo paruoštas ir kraują gyslose stingdantis pilnaformatis The Secret Kingdom. Tuo metu Warhead Records užsidarė, o kitos Australijos leidybinės įmonės albumu nesusidomėjo. Judy suvokė, kad reikia kreiptis į žmones, kurie dar neperkaito galvų kaitrioje Australijos saulėje ir su albumo promo kopijomis išskrido į Europą, kur grupė iškart gavo leidybinį pasiūlymą. 2001 buvo pasirašyta sutartis su olandais Hammerheart Records, o albumą išleido jų dukterinė įmonė Well of Urd. Rusijoje platinimo licenziją gavo metalinis leiblas Фоно.

Didžiąją dalį albumo The Secret Kingdom dainų parašė Judy. Ji grupėje užėmė pagrindinės vokalistės ir tekstų autorės pareigas, taip pat kurė klavišinių instrumentų partijas. Simonas buvo atsakingas už visą techninę kūrybinio proceso pusę: garso inžinieriją ir albumo gamybą. Jis taip pat parašė gitarų bei būgnų partijas, sudainavo dalį vokalinių partijų, sukūrė garso efektus. Abudu ambient kūriniai albume The Secret Kingdom – Simono kūryba. Darbą duete abu Avrigus nariai matė kaip didžiulį privalumą. Jiems būtų per sudėtinga dalintis savo subtiliomis kūrybinėmis idėjomis su kitais žmonėmis, todėl niūrumo genijai puikiai jautėsi kurdami muziką tik dviese.

Dainų žodžiai albume The Secret Kingdom parašyti dramatišku neo-romantiniu stiliumi. Albumo idėja remiasi XVIIa. pabaigos škotų dvasininko Robert Kirk knyga The Secret Commonwealth apie kaimo žmonių susidūrimus su mistiniais antgamtiniais padarais. Judy transformavo šį folklorą į žmogaus sąmonėje egzistuojantį slaptą pasaulį, kuriame vyksta negailestingos ir sunkios dvasinės kovos. Epinis The Secret Kingdom skambesys gausus įvairių garsų iš mūšio lauko ir nukelia į tamsiais debesimis apsiniaukusią aplinką, kurioje garsiai stūgaujantis vėjas kausto kūną lediniu šalčiu. Nerami, mįslinga ir pilna gilių išgyvenimų Avrigus muzika lėtai gramzdina į labai šaltą ir niūrią atmosferą su liūdna ir visiškai beviltiška nuotaika.

Duetas niekada nesitikėjo išgarsėti tėvynėje, nors ir turėjo nemažai ištikimų gerbėjų joje. Neįmonama neatkreipti dėmesio į tai, jog kiti neo-klasikinio doom’o grandai Virgin Black irgi australai. Visgi Australijos gotikinė scena yra gana skurdi, o dėl blogai išvystytos tamsiosios muzikos industrijos, australų muzikantai priversti ieškoti leidybinių galimybių ir pripažinimo svetur. Judy su Simonu visada laikė savo projektą orientuotu į Europos klausytojus ir iš tiesų, Avrigus vardas tapo geriau žinomas ir labiau gerbiamas Europoje ir Amerikoje, nei Australijoje. 2007 Judy paliko Avrigus, o 2009 prie Simono prisijungė nauja vokalistė Megan Tassaker, tačiau grupė nevykdo aktyvios leidybinės ar koncertinės veiklos. Simonas ruošė naują albumą su anonsuotu pavadinimu The Hidden Citadel, tačiau išpublikavęs kelis jo kūrinius, pačio albumo taip niekada ir neišleido.