Visa mūsų kūryba skamba, kaip… atvira žaizda!

Judy Chiara

Judy Chiara ir Simon Gruer pažintis prasidėjo 1993, kai Simonas dainavo ir grojo klavišiniais australų death/doom grupėje Crucifom. Simonas atvėrė Judy duris į doom’o pasaulį, padėdamas susipažinti su tokių Europos death/doom grandų, kaip Peaceville trejetas, kūryba. Abu muzikantai suprato, kad muzikoje juos užburia tas pats skambesys – sunkios ir lėtos gitaros su neo-klasikinėmis orkestrinėmis aranžuotėmis ir chorais. Simonas su Judy susijungė į duetą ir pasivadinę Avrigus, pradėjo kurti tokią apokaliptinę muziką, už kurią paskutinio teismo dieną pats Jėzus Kristus galėtų jiems atiduoti pagarbą už niūrumą! 1998 pasaulį išvydo pirmasis dueto bendradarbiavimo vaisius – keturių dainų mini-albumas The Final Wish, kurį išleido australų leidybinė įmonė Warhead Records. Po dviejų metų leidybai buvo paruoštas ir kraują gyslose stingdantis pilnaformatis The Secret Kingdom. Tuo metu Warhead Records užsidarė, o kiti Australijos leidybininkai albumu nesusidomėjo. Judy suprato, kad reikia kreiptis į žmones, kurie dar neperkaito galvų kaitrioje Australijos saulėje ir su albumo promo kopijomis išskrido į Europą, kur grupė iškart gavo leidybinį pasiūlymą. 2001 buvo pasirašyta sutartis su olandais Hammerheart Records, o albumą išleido jų dukterinė įmonė Well of Urd.

Darbą duetu abu Avrigus nariai matė kaip didžiulį privalumą. Jiems būtų per sudėtinga dalintis savo subtiliomis kūrybinėmis idėjomis su kitais žmonėmis, todėl niūrumo genijai puikiai jautėsi kurdami muziką tik dviese. Simonas buvo atsakingas už visą techninę kūrybinio proceso pusę: garso inžinieriją ir efektus. Jis sukūrė gitarų bei būgnų partijas, atliko dalį vokalo. Pagrindinį vokalą atliko tekstų autorė Judy, o žodžius ji parašė išskirtiniu, labai dramatišku neo-romantiniu stiliumi. Taip pat Judy sukūrė klavišinių partijas. Albumo idėja remiasi XVIIa. pabaigos škotų dvasininko Robert Kirk knyga The Secret Commonwealth apie kaimo žmonių susidūrimus su mistiniais padarais. Judy transformavo šį folklorą į žmogaus sąmonėje egzistuojantį slaptą pasaulį, kuriame vyksta negailestingos ir sunkios dvasinės kovos. Epinis The Secret Kingdom skambesys gausus įvairių garsų iš mūšio lauko, sukeliančių mirtiną ir beviltišką nuotaiką. Nerami, mįslinga ir pilna gilių išgyvenimų Avrigus muzika klausytoją nukelia į niūrų, tamsiais debesimis apsiniaukusį pasaulį, kuriame garsiai stūgaujantis vėjas kausto kūną lediniu šalčiu…

Duetas niekada nesitikėjo išgarsėti tėvynėje, nors ir turėjo nemažai ištikimų gerbėjų joje. Tamsioji Australijos scena yra gana skurdi, o dėl blogai išvystytos sunkiosios muzikos industrijos, australų muzikantai priversti ieškoti leidybinių galimybių ir pripažinimo svetur. Judy su Simonu visada laikė savo projektą orientuotu į Europos klausytojus. Iš tiesų, Avrigus vardas tapo geriau žinomas ir labiau gerbiamas Europoje bei Amerikoje nei Australijoje. 2007 Judy paliko Avrigus, o 2009 prie Simono prisijungė nauja vokalistė Megan Tassaker, tačiau grupė nevykdė aktyvios leidybinės ar koncertinės veiklos. Simonas ruošė naują albumą anonsuotu pavadinimu The Hidden Citadel, bet išpublikavęs kelis jo kūrinius, pačio albumo taip niekada ir neišleido. Tačiau Avrigus albumą The Secret Kingdom, praėjus dviems dešimtmečiams, šiandien prisiminame, kaip iki šiol neperspjautą neo-klasikinio doom’o šedevrą.