Leidėjas: Napalm Records
Metai: 2000
Prodiuseris: Terje Refsnes
Trukmė: 62:16

1. The Flame Of Wrath (9:49)
2. Forever (6:55)
3. Pandemonium (7:29)
4. Partial Insanity (7:43)
5. Perpetual Desolation (4:16)
6. Nebula Queen (7:01)
7. The Mournful Euphony (8:39)
8. A Tormented Soul (4:21)
9. The Thing That Should Not Be (6:03)

Smuikas yra labai svarbus instrumentas mūsų grupėje ir Pete Johansen pagalba mes kuriame tikrai unikalų skambesį…

Ola Aarrestad

Kol Stavangeryje, ruošdami debiutinę bombą, darbavosi būsimi scenos elito atstovai – Velandas su Moenu, visai šalia esančiame Norvegijos mieste Bryne 1996 susikooperavo kita trijulė – gitaristai Glenn Morten Nordbø ir Arild Christensen bei būgnininkas Stig Johansen. Netrukus prie jų prisijungė labai aukšto bei jaunatviško balso savininkė Anita Auglend ir bositas Ola Aarrestad, o sekančiais metais klavišininkė Ingfrid Stensland. Pasikrikštijusi originaliu ir nedviprasmišku pavadinimu – The Sins of Thy Beloved, komanda 1997 vasarį išleido mini-albumą All Alone. Prieš įrašant demo Silent Paint 1998 sausį, prie grupės prisijungė dar vienas klavišininkas Anders Thue ir žymusis smuiko virtuozas Pete Johansen. Galutinai įsitvirtino sąstatas, kuris nepasikeitė visą grupės gyvavimo periodą. 1998 oktetui kontraktą dviems albumams pasiūlė scenos globėjai Napalm Records. Grupė jau turėjo krūvą puikios medžiagos, kurią reikėjo tiesiog nušlifuoti, todėl pasiraitoję rankoves kartu su vietiniu prodiuseriu Terje Refsnes, dar 1990 Norvegijoje įkūrusio Sound Suite Studio, 1998 rugpjūtį išleido debiutinį pilnaformatį Lake of Sorrow.

Vienatvė, skausmas ir mirtinas liūdesys aistros paieškose – štai apie ką šie meilės kankiniai negalėjo nutylėti savo kūryboje. Muzikinę kryptį, pasirinktą šių sunkių jausmų išraiškai, padiktavo tuo metu besiformuojančios norvegiškos gothic/doom scenos tendencijos. Visą Europą užkariaujantis death/doom, Norvegijoje buvo imtas gausiai praturtinti klavišiniais, styginiais, netgi elektronika ir žinoma – moterišku vokalu, kuris kartu su tradiciniu riaumojimu pagimdė populiariąją “gražuolės ir pabaisos” vokalo formulę. The Sins of Thy Beloved yra lygiaverčiai stiliaus pionieriai kartu su Tristania, stoveję gothic/doom scenos ištakose savo šalyje ir tais pačiais metais išleidę savo pirmuosius pilnaformačius. Po debiutinio Lake of Sorrow niūrieji norvegai leidosi į koncertinį turą po Europą su kitomis Napalm Records globojamomis grupėmis. Žmonės buvo pasiruošę parduoti sielą velniui, kad vienoje scenoje pamatytų Tristania, The Sins of Thy Beloved ir Trail of Tears. Belgijoje šis tamsos būrys koncertavo prieš 25,000 žmonių minią. Grįžę iš turo, The Sins of Thy Beloved pasinėrė į antrojo albumo kūrybinį procesą ir čia grupė sužibėjo visai kitame lygyje.

Antrasis darbas Perpetual Desolation buvo paruoštas 2000 birželį. Į standartinę albumo versiją pateko devyni beprotiškos dinamiškos kūriniai, iš kurių paskutinis yra Metallica koveris, o ribotą tiražą sudaro dešimt kompozicijų. Į naująjį tūkstantmetį nuodėmingieji norvegai įžengė gerokai greitesni, agresyvesni ir kontrastingesni nei debiutiniame albume. Perpetual Desolation dominuoja nebe doom, bet death metalas, o vietos, kur greitos ir purvinos gitaros skamba su pirmajame albume išvis negirdėtu Glenno žvėrišku vokalu, primena tikrą norvegišką black’ą. Pasijautė ir antrojo klavišininko Anders Thue indėlis – Perpetual Desolation turi daugiau bauginančios elektronikos. Apskritai Perpetual Desolation savo neprognozuojama kūrinių struktūra labai panašus į Tristania albumą Beyond the Veil (1999). Vidutinė kūrinių trukmė yra apie septynias minutes. Vietose, kur atrodo jau girdima kompozicijos pabaiga, netikėtas sekantis kupletas kaskart tiesiog priverčia atvėpti žandikaulį.

Perpetual Desolation yra ypatingai emocionalus albumas: jame gausu keistų šnabždesių, juoko, erotiškų dejonių, moteriško verkimo, išsigandusios mergaitės šauksmų, žvėriškų riksmų ir demoniškų balsų. Už tokią dramatišką garsų fantasmagoriją turėtumę būti dėkingi ne tik The Sins of Thy Beloved muzikos autoriams – vokalistams bei gitaristams Glennui Mortenui Nordbø su Arildu Christensenu, bet ir ištikimiausiam scenos prodiuseriui Terje Refsnes. Taip pat be jausmingo Pete Johansen smuiko ir tyro dangiškų aukštumų Anitos Auglend mecosoprano klausytojai nepatirtų tokių velniškai geidulingų emocijų. Visi meilės įkaitai, pagundos ir geismo demonai, baigiantys išprotėti dėl nuodėmingos aistros – Perpetual Desolation yra skirtas akomponuoti jūsų siaubingą sielvartą ir įniršį!


Ši apžvalga skiriama Metallica bosisto Cliff Burton, tragiškai žuvusio 1986 rugsėjo 27, atminimui.