Leidėjas: Massacre Records
Metai: 2000
Prodiuseris: Rowan London
Trukmė: 44:41

1. Opera De Romanci (3:58)
2. II Embrace (3:52)
3. Walk Without Limbs (4:26)
4. Of Your Beauty (4:00)
5. Drink the Midnight Hymn (5:14)
6. Museum of Iscariot (7:41)
7. Lamenting Kiss (5:24)
8. Weep For Me (1:53)
9. I Sleep With The Emperor (2:40)
10. A Poet’s Tears Of Porcelain (5:22)
11. Outro (0:11)

Tada Saliamonas ištarė: Viešpats pasirinko gyventi neperžvelgiamoje tamsoje...

1 Kar 8,12

Virgin Black prisiminiau dėka visą dešimtmetį laukto ir 2018 pagaliau išleisto albumo Pianissimo, kuris užbaigė jų nepakartojamą Requiem trilogiją, pradėtą su Mezzo Forte (2007) ir Fortissimo (2008). Šį legendinį australų projektą visada gaubė paslapties ir misticizmo aureolė. Sudėtingi dvasiniai pranešimai, siunčiami per dar sudėtingesnę simfonijos, doom’o ir… gedulo sintezę jų muzikoje, yra sunkiai suvokiami ir skirti tikrai ne kiekvieno ausims. Virgin Black yra Rowan London (vokalas, klavišiniai) ir Samantha Escarbe (gitara) tvarinys. Samantha jau turėjo aiškią kūrybinę viziją, kai Adelaidėje susikirto jos ir Rowano keliai. Rowanas tuo metu grojo vietinėje death metalo grupėje Discarnated, su kuria išleido albumą Deus Misereatur (1993). Abu muzikantai iki šiol didžiuojasi ilga ir stipria Virgin Black sąjunga, o pilnas grupės sąstatas susiformavo, kai prie dueto prisijungė antras gitaristas Craig Edis, būgnininkas Dino Cielo ir bosistas Ian Miller. 1995 kolektyvas kasetės pavidalu išleido keturių kūrinių demo, trys iš kurių buvo įtraukti į australietiškų grupių split’ą Falling on Deaf Ears (1996). Po 1998 išleisto mini-albumo Trance, parodžiusio labai skirtingus ir netipiškus muzikinius aspektus, Virgin Black buvo pastebėti tarptautiniu mastu.

Apšilę balso ir gitarų stygas, 2000 spalį Virgin Black sudrebino pasaulinę tamsiąją sceną brandžiu simfoninio doom šedevru Sombre Romantic, kurį įrašė, suprodiusavo, apipavidalino ir išleido patys. Būdami dideliais individualistais, Samantha ir Rowanas turėjo labai specifinę kiekvienos smulkios albumo detalės viziją ir įdėjo daug pastangų, kad pasiektų norimą skambesį, į kurį neturėjo kištis kiti prodiuseriai. Atsižvelgiant į savarankišką garso gamybą, stebina albume pasiekto rezultato kokybė, už ką Virgin Black nusipelno nuoširdaus komplimento, kaip tikrai talentingi profesionalai. Šis nepriklausomas leidinys dabar yra ypatingai sunkiai gaunamas, kadangi yra įgijęs kolekcinę vertę. Debiutinis pilnaformatis iškart sulaukė labai didelio klausytojų susidomėjimo ir ypatingai palankaus muzikos kritikų vertinimo. Sombre Romantic yra didinga ir tragiška opera, kurioje Rowano Londono tenoras atsiskleidžia visu savo unikalumu – vietomis agresyvus, vietomis, slegiantis ir gniuždantis, tačiau nepaliekantis abejingų. 2001 Virgin Black gavo leidybinį pasiūlymą iš vokiečių Massacre Records ir perleido Sombre Romantic Europoje, o dar po metų pasirašė sutartį su The End Records, kurie perleido albumą Amerikoje. Amerikiečiai pagamino dar ir specialią Sombre Romantic versiją su Trance mini albumu, kaip bonus disku.

Dievas, mirtis, tamsa, sielvartas ir viltis – visa tai yra ne tik Sombre Romantic, bet ir kitų Virgin Black albumų tekstuose. Žmogaus gyvenimas yra pilnas tragedijos, tačiau Virgin Black tiki, kad viltis gali ištraukti žmogų iš giliausio dvasinio nuosmukio. Viltis ir aistra gyvenimo triumfui yra pagrindinė tamsiųjų Virgin Black psalmių žinutė klausytojams. Samantha ir Rawanas tiki pagrindiniais krikščioniškais idealais, tačiau tuo pačiu teigia, kad žmonija seniai prarado Dievą ir kvestionuoja religinių judėjimų prievartą nepaklusniųjų atžvilgiu. Rowanas skatina tiesiog atsiriboti nuo Dievo sampratą lydinčios veidmainystės, bet ne priešintis jai. Samanthos pasaulėžiūroje Dievas yra pats didingiausias menininkas, o mes turėtume drąsiai bei nevaržomai tirti ir gilintis į tai, kas būdinga jo kūrybinei prigimčiai. Virgin Black Dievas yra tamsus ir jeigu Jis negali būti mūsų tamsos Dievu, tada Jis išvis yra beprasmis. Žemai lenkiu galvą prieš Samanthą Escarbe ir Rowaną Londoną už tai, kad jie suvokia skirtumą tarp šio iškreipto pasaulio ir Tiesos pasaulio, kuris egzistuoja nepriklausomai nuo to, kokiu melu žmonija jį bando perpildyti ir užgožti.