Leidėjas: Massacre Records
Metai: 2000
Prodiuseris: Rowan London
Trukmė: 44:41

1. Opera De Romanci (3:58)
2. II Embrace (3:52)
3. Walk Without Limbs (4:26)
4. Of Your Beauty (4:00)
5. Drink the Midnight Hymn (5:14)
6. Museum of Iscariot (7:41)
7. Lamenting Kiss (5:24)
8. Weep For Me (1:53)
9. I Sleep With The Emperor (2:40)
10. A Poet’s Tears Of Porcelain (5:22)
11. Outro (0:11)

Mes stengiamės rasti viltį tragedijoje…

Rowan London

Australus Virgin Black prisiminiau dėka visą dešimtmetį laukto ir 2018 pagaliau išleisto albumo Pianissimo, kuris užbaigė jų nepakartojamą Requiem trilogiją, pradėtą su Mezzo Forte (2007) ir Fortissimo (2008). Šį legendinį australų projektą visada gaubė paslapties ir misticizmo aureolė. Sudėtingi dvasiniai pranešimai, siunčiami per dar sudėtingesnę simfonijos ir doom’o sintezę, jų muzikoje yra nelengvai suvokiami ir skirti tikrai ne kiekvieno ausims. Virgin Black yra vokalisto bei klavišininko Rowano Londono ir gitaristės Samanthos Escarbe tvarinys. Kai Adelaidėje susikirto šių muzikantų keliai, Samantha jau buvo įkūrusi Virgin Black ir rašė muziką, o Rowanas tuo metu grojo vietinėje death metalo grupėje Discarnated. Samantha ir Rowanas iki šiol didžiuojasi savo ilga ir stipria sąjunga, o pilnas Virgin Black sąstatas susiformavo, kai prie dueto prisijungė antras gitaristas Craig Edis, būgnininkas Dino Cielo ir bosistas Ian Miller. Virgin Black buvo pastebėti tarptautiniu mastu po 1998 išleisto mini-albumo Trance, pateikusio labai skirtingus ir netipiškus muzikinius grupės aspektus.

Apšilę balso ir gitarų stygas, 2000 Virgin Black sudrebino pasaulinę tamsiąją sceną brandžiu simfoninio doom’o šedevru Sombre Romantic, kurį įrašė, suprodiusavo, apipavidalino ir išleido patys. Samantha ir Rowanas turėjo pilną savo kūrybos viziją, todėl eksperimentavo ir naudojo skirtingas technikas studijoje, kad išgautų norimą garso pojūtį, kuris gavosi unikalus. Atsižvelgiant į savarankišką garso gamybą, stebina albume pasiekto rezultato kokybė, už ką Virgin Black nusipelno nuoširdaus komplimento ne tik už talentą, bet ir profesionalumą. Debiutinis pilnaformatis iškart sulaukė labai didelio klausytojų susidomėjimo ir ypatingai palankaus muzikos kritikų įvertinimo. Sombre Romantic yra didinga ir tragiška opera, kurioje Rowano Londono tenoras atsiskleidžia visu savo unikalumu – vietomis agresyvus, vietomis slegiantis ir gniuždantis, tačiau nepaliekantis abejingų. 2001 Virgin Black pasirašė sutartį su vokiečių Massacre Records ir perleido Sombre Romantic Europoje, o dar po metų gavo pasiūlymą iš The End Records, kurie perleido albumą Amerikoje.

Po to, kai Virgin Black (1995) demo buvo įtrauktas į krikščionišką pakraipą turinčios australų leidybinės įmonės Rowe Productions rinkinį Falling on Deaf Ears (1996), dievobaimingieji australai ne kartą buvo vadinami krikščioniško metalo grupe, tačiau iš tikrųjų Virgin Black išpažįsta daug sudėtingesnę ir nevienareikšmę pasaulėžiūrą. Samantha ir Rawanas kvestionuoja krikščionybės prievartą nepaklusniųjų atžvilgiu ir teigia, jog žmonija seniai prarado tikrąjį Dievą. Rowanas skatina atsiriboti nuo Dievo sampratą lydinčios veidmainystės ir palikti tai praeityje. Žmonių gyvenimas yra pilnas sielvarto ir tragedijos, tačiau Virgin Black tiki, kad viltis gali ištraukti žmogų iš giliausio dvasinio nuosmukio. Viltis ir aistra gyvenimui yra pagrindinė tamsiųjų Sombre Romantic psalmių žinutė klausytojams. Samanthos pasaulėžiūroje Dievas yra pats didingiausias menininkas, o mes turėtume drąsiai bei nevaržomai tirti ir gilintis į tai, kas būdinga jo kūrybinei prigimčiai: “Virgin Black Dievas yra tamsus ir jeigu Jis negali būti mūsų tamsos Dievu, tada Jis išvis yra beprasmis.”