Tada Saliamonas ištarė: Viešpats pasirinko gyventi neperžvelgiamoje tamsoje...

1 Kar 8,12

Virgin Black prisiminiau dėka dešimtmetį laukto ir 2018 pagaliau išleisto albumo Pianissimo, kuris užbaigė jų nepakartojamą Requiem trilogiją, pradėtą dar 2007. Šį legendinį australų projektą visada gaubė paslapties aureolė. Sudėtingi dvasiniai pranešimai, siunčiami per dar sudėtingesnę simfonijos, doom’o ir… gedulo sintezę jų muzikoje, yra sunkiai suvokiami ir skirti tikrai ne kiekvieno ausims. Virgin Black galima vadinti Rowan London (vokalas, klavišiniai) ir Samantha Escarbe (gitara) tvariniu. Samantha turėjo aiškią kūrybinę viziją ir jau buvo pradėjusi rašyti dainas būsimai grupei, kurią ketino suburti. Jos ir Rowano keliai susikirto Adelaidėje, kai pastarasis grojo vietinėje death metalo grupėje Discarnated, su kuria išleido vienintelį albumą Deus Misereatur (1993). Abu muzikantai iki šiol didžiuojasi ilga ir stipria Virgin Black sąjunga, o pilnas grupės sąstatas susiformavo, kai prie dueto prisijungė antras gitaristas Craig Edis, būgnininkas Dino Cielo ir bosistas Ian Miller. 1995 kolektyvas kasetės pavidalu išleido keturių dainų demo pavadinimu Virgin Black, o po 1998 pasirodžiusio mini-albumo Trance grupė tapo žinoma tarptautiniu mastu.

Apšilę balso ir gitarų stygas, 2000 Virgin Black sudrebino pasaulinę tamsiąją sceną brandžiu operos šedevru Sombre Romantic, kurį įrašė, suprodiusavo ir išleido savo lėšomis. Būdami dideliais individualistais, Samantha ir Rowanas turėjo labai specifinę kiekvienos smulkios albumo detalės viziją ir įdėjo daug pastangų, kad pasiektų norimą skambesį, į kurį neturėjo kištis kiti prodiuseriai. Šis nepriklausomas leidinys dabar yra ypatingai sunkiai gaunamas, kadangi yra įgijęs kolekcinę vertę. Debiutinis pilnaformatis iškart sulaukė labai didelio klausytojų susidomėjimo ir ypatingai palankaus muzikos kritikų vertinimo. 2001 Virgin Black gavo leidybinį pasiūlymą iš vokiečių Massacre Records ir perleido Sombre Romantic Europoje, o dar po metų pasirašė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį su The End Records, kurie taip pat perleido albumą Amerikoje. Amerikiečiai pagamino dar ir specialią Sombre Romantic versiją su Trance mini albumu, kaip bonus disku. Virgin Black yra žinomi dėl mokėjimo išradingai adaptuoti savo kūrinius gyvam atlikimui, kas apverčia aukštyn kojom dėsnį, teiginatį, jog klasikos žanro elementais praturtintą muziką per sudėtinga deramai groti gyvai. Grupė nuo pat savo atsiradimo intensyviai koncertavo gimtajame kontinente, o po antrojo albumo Elegent… and Dying (2003) išleidimo leidosi į koncertinį turą po Europą ir Ameriką.

Dievas, tamsa, sielvartas, viltis, jos praradimas ir mirtis – visa tai yra ne tik Sombre Romantic, bet ir kitų Virgin Black albumų tekstuose. Šie dievobaimingi australai dažnai laikomi krikščioniška grupe, tačiau jų krikščionybę iš tikrųjų reikėtų praplėsti iki gnostikos. Nors Samantha ir Rawanas tiki pagrindiniais krikščionybės idealais, tuo pačiu jie nuolat yra tiesos paieškose. Skirtingos žmonių kartos nuolat stebėjo įvairias religinio teroro apraiškas, todėl dabar mums sunku surasti tiesą, nes religija jau seniai ją per stipriai iškreipė. Samanthos ir Rowano Dievas yra tamsus ir jeigu Jis negali būti mūsų tamsos Dievu, tada Jis išvis yra beprasmis. Virgin Black kūrybinė idėja teigia, jog Dievas yra pats didingiausias menininkas, o mes turėtume drąsiai bei nevaržomai tirti ir gilintis į tai, kas būdinga jo kūrybinei prigimčiai. Apie Dievą dainuoja daug gothic/doom kolektyvų, tačiau dažniausiai jų gvildenamose temose Dievas žmogų apleidžia. Iš tikrųjų, žmogaus gyvenimas yra pilnas tragedijos, tačiau Virgin Black tiki, kad viltis gali ištraukti žmogų iš bet kokio dvasinio nuosmukio. Žmonijos viltis yra pagrindinė jų tamsiųjų psalmių žinutė klausytojui. Žemai lenkiu galvą prieš Samanthą Escarbe ir Rowaną Londoną už tai, kad jie suvokia skirtumą tarp šio žmonių “patobulinto” pasaulio ir tikrojo Tiesos pasaulio, kuris egzistuoja nepriklausomai nuo to, kokiu aklu melu žmonija jį bando perpildyti ir užgožti.